Imamo tretjeuvrščenega na državnem tekmovanju v hitrem in zanesljivem računanju

Še en izjemen dosežek Tomaža Holca

V soboto, 6. 2. 2021, se je učenec 9. a-razreda, Tomaž Holc, udeležil državnega tekmovanja v računanju. Sodeloval je v 4. starostni skupini (8. in 9. razred) in reševal računske operacije: v prvem krogu iskanje neznanega števila, v drugem krogu seštevanje in v tretjem krogu deljenje. Tekmovanje je organizirala Osnovna šola Litija, odvijalo se je na daljavo – preko aplikacije si.miskike.eu. Tomaž se je odlično odrezal in dosegel 3. mesto. Čestitamo!

Zastavili smo mu tudi nekaj vprašanj o poteku tekmovanja in njegovih občutkih.

Kako dolgo si se pripravljal na tekmovanje?

Na tekmovanje sem se pripravljal skoraj vse šolsko leto, saj je državno tekmovanje sestavljeno delno tudi iz treh predtekmovanj. Ta so bila pred nekaj meseci. Vadil sem 3-4 krat na teden po 30 minut.

Kako si se pripravljal?

Že v naprej vemo, iz katerih računskih operacij bo sestavljeno državno tekmovanje, zato lahko vadim točno tiste, ki bodo na naslednjem tekmovanju. Vadimo na njihovi spletni strani.

Kako je tekmovanje potekalo?

Letos je protokol tekmovanja potekal nekoliko drugače, saj je vse potekalo virtualno. Samo tekmovanje pa je potekalo enako, saj se tako ali tako dogaja preko spleta. Letos le ni bilo kulturnega dela pred začetkom ter plačanega kosila.

Kdaj si izvedel rezultate?

Rezultate izveš takoj po tekmovanju, lahko pa jih spremljaš tudi med njim.

Ali si bil pred tekmovanjem nervozen?

Pred tekmovanjem sem bil nekoliko nervozen, vendar ne tako kot v živo, ker je bilo manj čakanja.

Kakšni so bili tvoji občutki po tekmovanju?

Po tekmovanju sem bil precej zadovoljen s svojim uspehom in pomirjen, da je bilo tekmovanja konec.

Ali si pričakoval tako dober rezultat?

Da, pričakoval sem, da se bom uvrstil na tretje mesto.

Katere veščine meniš, da so potrebne za tak uspeh?

Pomembno je hitro razmišljanje, koncentracija in natančnost z miško, seveda pa tudi zanesljivo računanje.

Ali je pomembno, da zmoreš hitro tipkati?

Na tekmovanju se ne tipka s tipkovnico, vendar pa z miško. Pritiskati moraš na številke na ekranu. Moraš biti precej natančen, če želiš biti hiter.

Intervju pripravila: Valentina Lah, 8. a