V četrtek, 4. 2. 2021, smo imeli učenci obeh oddelkov sedmega razreda športni dan z naslovom orientacija. Zjutraj ob 8.30 smo imeli sestanek z razrednikoma ter Gregorjem Vinderjem in Matejem Gecem iz doma Škorpijon – CŠOD-ja. Pogovarjali smo se o poteku dneva ter pregledali Powerpoint z nalogami za ta dan. Najprej smo si izdelali dva kompasa oziroma sončno uro in kompas. Potem smo se odpravili po okolici šole v iskanju določenih točk. Ko smo odkrili in dosegli katero od iskanih točk, smo jo fotografirali. Na pot smo se lahko odpravili peš ali s kolesom. Na pohod smo se odpravili vsak zase, vendar smo na poti tudi srečali druge sošolce. Poiskali smo točke: OŠ Breg, Cvetlične lonce/grede, kapelo, cerkev sv. Roka, med njivami poiskali ladjico in našli tudi Mitrej, skrit med drevesi. Če smo imeli srečo, smo lahko videli tudi živali (npr. srne). Po vrnitvi domov smo imeli še zadnje videosrečanje, na katerem smo imeli analizo dela. Tako se je naš športni dan zaključil. Bilo je poučno, razgibali smo se in se imeli lepo.  

Avtorji: Hana Rozman, Jan Pečnik,7. b in Adam Robin, 7. a