Po Facebooku je v preteklih tednih zaokrožila objava »Darujmo lase«, ki poziva vse dolgolaske, da priskočijo na pomoč punčkam in puncam, ki zaradi zdravljenja raka ostanejo brez las. Zgodba se je dotaknila tudi dveh sester – tretješolke Ote Brine in petošolke Ule Tinke iz naše osnovne šole. Obe sta si postrigli lase ter jih darovali deklici, ki se zdravi na onkološkem inštitutu v Ljubljani. S tem ji bosta pomagali, da se bo lažje soočila s svojo boleznijo in ji polepšali čas zdravljenja. Pokazali sta veliko srčnost in sočutje do sočloveka. In to je v teh »čudnih« časih še kako dobrodošlo.

Mogoče bosta navdihnili še kakšno deklico iz naše šole, da si jima pridruži in dobi novo frizuro. Lasje morajo biti dolgi 30 cm, speti v čop ter oprani brez balzama. Žal je tudi v Sloveniji veliko otrok, ki se zdravijo zaradi raka in potrebujejo takšno pomoč.

Deklici želimo, da čim prej ozdravi ter da nekoč tudi sama pomaga po svojih močeh.

Zala Mojsilovič Meznarič, 7. b