Na šolski ravni tekmovanja za 9. razred je sodelovalo  14 devetošolcev. Bronasto priznanje so osvojili: Maja Lucija Tomanič, Matej Kolednik, Niko Ploj, Aleks Sternad Erjavec, Niko Anuš Likavec, Matic Gregorec, Leja Kamenšek, Lana Žgeč, Eva Vidovič, Tea Ladič, Lena Pučko in Polonca Škerget.   Maja Lucija, Matej, Niko Ploj, Aleks, Niko Anuš in Matic so se uvrstili na regijsko tekmovanje, ki je bilo 18. novembra 2016 na OŠ Hardek v Ormožu. Učenci so se pomerili v poznavanju knjige The True Diary of a Part-Time Indian, ki so jo prebrali v angleščini. Niko Ploj je dosegel srebrno priznanje, Niko Anuš Likavec pa se je uvrstil na državno tekmovanje. Niko Anuš Likavec je na državnem tekmovanju, ki je bilo 21. marca 2017 na OŠ Ob Dravinji v Slovenskih Konjicah, dosegel odlično srebrno priznanje. Žal se mu je zlato priznanje izmuznilo za le eno točko.   V znanju angleščine je tekmovalo tudi šest osmošolcev. Vanesa Sagadin je osvojila bronasto priznanje.   Niku Anušu in ostalim tekmovalcem čestitamo za njihove dosežke!   Mentorici: Andreja Letonja Vučić in Mija Jeršič [envira-gallery id=”8028″]  Devetošolec Niko Anuš Likavec, prejemnik srebrnega priznanja na državnem tekmovanju v angleščini