Zaključek bralnega popotovanja na šoli

V ponedeljek, 19. maja 2014, se je na šoli mudila posebna gostja.  Že navsezgodaj je prišla skupaj s svojim (drugim) možem in v avli urejala razstavo s knjižnimi kazalkami, ki jih je zbrala iz celega sveta. Dobesedno!

Napovedoval se je namreč zaključek bralne značke za vse učence, ki so čez leto pridno brali, pisali, ilustrirali, recitirali, debatirali, zagovarjali …  vse, kar je mogoče v zvezi s knjigami.  Tako smo se letos odločili, da nam bo o svojem branju in pisanju spregovorila gospa Benka Pulko, ki je svojo pot začela prav tukaj – na naši šoli. V eni od svojih knjig pripoveduje, da je s teto čisto vsak dan obiskala knjižnico in strastna bralka je še danes. Po poklicu sicer biologinja in učiteljica, a se je pred leti odločila odpotovati okoli sveta z motorjem. S tem se je trikrat vpisala v Guinessovo knjigo rekordov, nato pa še sama napisala nekaj knjig in postala čisto prava pisateljica. Predstavila nam je svoje knjige, nekaj prebrala in povedala, da je knjigo za otroke težje napisati kot knjigo za odrasle.

Za učence in učitelje je bil najbolj pomenljiv podatek, da v šoli ni marala angleščine in geografije – na potovanju pa je najbolj potrebovala prav to znanje. Torej – kar ‘prešvinglaš’ v šoli, se ti prej ali slej vrne …

Na potovanju ji je vedno delala družbo tudi Zdravljica in še kaka knjiga za branje – zanimivo pa je, da bodo letos zlati bralci v dar dobili Zdravljico z ilustracijami Damijana Stepančiča. Zlati bralci so učenci, ki so vseh devet let opravili bralno značko – letos so to Ana Ekart, Jure Satler, Mojca Šeruga in Tomaž Emeršič.

Ker pa je Benka govornica, ki zna motivirati in spodbuditi mlade k svoji poti, smo se odločili, da smo na zaključek povabili vse 9. razrede.

Na koncu so jo učenci zasipali z vprašanji, sledilo pa je podpisovanje knjižnih kazalk za vseh 178 učencev, ki so se zbrali.

Razstava knjižnih kazalk pa bo na ogledu do konca šolskega leta. V dneh, ko imate več časa, ste vabljeni, da si jo ogledate!