Tržnica poklicev

Na tržnici se predstavijo srednje šole iz regije in tudi nekateri delodajalci. Zlasti naši bivši učenci se radi vračajo in predstavijo svoje delo.
Obiskovalci so dobili informacije o šolskih programih na določenih šolah. Profesorji in dijaki so z veseljem predstavili svoje delo, povedali kaj je značilno za njihovo šolo, po čem se razlikujejo od sorodnih šol. Svetovali so glede učenja. Povedali so, katera znanja in spretnosti so potrebne v določeni šoli. Dijaki so opisali svoje izkušnje na šoli, kaj jim je najtežje, kaj jim je všeč, kako poteka njihov delovnik. Kako jim je bilo v prvem letniku?  Jim ostaja še kaj časa? Kako je urejeno s prehrano, s prevozi, učbeniki,…? Organizirajo izlete, izmenjave dijakov,… Katere interesne dejavnosti in prireditve so na šoli? Jih je strah mature, zaključnega izpita?
Zanimivo je bilo zvedeti, kaj bodo dijaki pogrešali, ko bodo zapustili srednjo šolo.

Zapisala: Milena Stojadinovič