Tekmovanje v hitrem branju

V soboto, 16. 1. 2016, je na OŠ Tabor l potekalo drugo državno tekmovanje v hitrem branju HIbra 2016.

Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 15. 12. 2016 na OŠ Breg, se je udeležilo 11 učencev naše šole, in sicer Patrik Arnuš, Patrik B. Horvat, Simon Menhart, Niko Ploj, Matic Gregorec, Lana Žgeč, Polonca Škerget, Jan Fakin, Rebeka Pignar, Nina Erbus in Špela Stopar.

Na državno tekmovanje se je od prijavljenih 211 tekmovalcev, ki so se pomerili na regijskih tekmovanjih, uvrstilo 36 tekmovalcev, med njimi tudi učenka naše šole, Lana Žgeč.

Hitri bralci so v Mariboru tekmovali v branju treh člankov, ki so bili tematsko zelo različni in so zahtevali visoko stopnjo koncentracije. Vse članke so morali prebrati v hitrem tempu in kasneje odgovoriti na zastavljena vprašanja. Tekmovalce so razvrstili glede na zmnožek hitrosti branja in odstotek obnove. Tekmovanje je potekalo po pravilih Svetovne organizacije miselnih športov, ki organizira tudi svetovna prvenstva v hitremu branju.

Lani se je uspelo uvrstiti na 8. mesto v kategoriji JUNIOR, za kar ji iskreno čestitamo.

Helga Mihelač,

mentorica hitrega branja