Res hudo je, če prelep si za ta povprečen svet …

so verzi, s katerimi sodobni slovenski pesnik in igralec, Andrej Rozman Roza, začne pesem o Urški. To je tista vzvišena in prevzetna junakinja, ki je glavni lik tudi Prešernovega Povodnega moža. Urška je prelepa junakinja v njunih delih, ki zaradi svoje samovšečnosti tragično konča. Povezala je dva avtorja, ki sta zaznamovala kulturno dogajanje na šoli ob Prešernovem dnevu. Andreja Rozmana Rozo smo povabili na literarno srečanje in priznati moramo, da nas je, tako male kot velike, navdušil z doživetim deklamiranjem svojih pesmi, pravljic in ugank, v katerih je še posebej izstopal z izvirno improvizacijo. Rozmanov smisel za humor ne veje samo iz njegovih del, prepričal nas je tudi s svojim nastopom.
Literarno srečanje so popestrili tudi naši učenci, ki so v uvodnem delu recitirali in pripravili dramatizacijo nekaterih Rozmanovih pesmic.
Srečanje s pisateljem je potekalo v sodelovanju z Društvom slovenskih pisateljev v okviru programa Povabimo besedo, ki ga financira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Šolski novinarji