Društvo odprtih src

SODELOVANJE Z OSNOVNIMI ŠOLAMI IN VRTCI

Pri delovanju društva nam redno pomagajo OŠ in vrtci na področju Slovenije. Dejavnost društva ni lokalno omejena, ampak je cilj društva, da se povežemo z ostalimi društvi, lokalnimi skupnostmi in šolami na področju celotne Slovenije, saj imamo tudi člane društva iz cele Slovenije.

OŠ in vrtci nam v največji meri pomagajo pri zbiranju igrač za otroke v BIH. Te igrače potem damo v novoletna darila in z njimi osrečimi otroke, kateri so zelo željni igrač.

K akciji obdaritve otrok so se v letu 2011 priključili otroci iz OŠ Lava Celje, OŠ Božidar Jakac Ljubljana, OŠ Ptuj Breg, OŠ Oplotnica in OŠ Gornji Petrovci. Otroci so v tednu otroka zbirali igrače v okviru humanitarne akcije Tkemo mednarodne vezi.

OŠ Ptuj Breg – Teden otroka 2011.
V petek, 7. oktobra smo se kljub poslabšanju vremena odločili narediti še nekaj dobrega. Vrstnikom iz Cazina v Bosni smo podarili nujne šolske potrebščine. Zbrali smo tudi oblačila, jih posredovali Rdečemu križu in razveselili še slovenske vrstnike, ki potrebujejo pomoč.