dec

Pravljično obarvan pehar suhih hrušk

Vsako leto v decembru knjižničarka pripravi pravljične ure za mlajše učence. Letos smo jih obarvali v stilu Ivana Cankarja, saj smo ravno v teh dneh obeležili 100-letnico njegove smrti. Otroci so poslušali njegovo črtico Pehar suhih hrušk, nato pa smo jih z zaprtimi očmi poskusili, da bi se prepričali, ali so res tako sladke. Tudi druga zgodba o božičnih pajkih je otroke učila o skromnosti in preprostosti. Predstavljati smo si skušali, kako je bilo v starih časih, ko otroci sploh niso dobivali sladkarij ali božičnih daril. Zato smo drug drugemu izdelali darilce, ki je bilo zastonj – zapisali lepo misel, kaj narisali, izdelali papirnato živalco. Ob suhih hruškah smo si prižgali še svečko in privoščili skodelico božičnega čaja.