dec
21
2017

Pravljična čajanka

V tednu pred božičem smo se z učenci od 1. do 4. razreda tudi v knjižnici pripravljali na praznike. Ob Vilibaldu, majhnem božičnem drevesu, ki ga oče ni želel posekati, da bi lahko vsako leto rastel skupaj s fantičem, smo se učili spoštovanja (božičnih) dreves. Vilibald nam je pokazal, kako bomo tudi mi nekoč zrasli, čeprav ne opazimo, kako vsak dan, teden, mesec … počasi rastemo.
Nekaj razredov pa se je skupaj z zajčkom Mandijem odpravilo v gozd poskrbet za lačne živali pozimi. Naučili smo se, da je prav vse deliti z drugimi in si med seboj pomagati – tudi pri ustvarjanju živali iz zgodbic in pri delitvi piškotov. Ko smo se ob koncu ure okrepčali s keksi in božičnim čajem, je imelo vse še posebej dober okus. Zaradi pravljice? Pisanih risbic? Prižganih svečk? Medu in cimeta v čaju? Kdo ve – vemo le, da smo uživali!