Pika Nogavička ima »kolažna lička« in … super »KEMS-oblekico«

Projekt Eko-paket je eden izmed mnogih, ki je namenjen ozaveščanju in spodbujanju ločenega zbiranja in odlaganja odpadne kartonske embalaže za mleko in sokove – KEMS. Projekt, ki se izvaja že šesto leto zapored, je pritegnil tudi naše učence in njihove mentorice. Ustvarjalni kratkohlačniki 1. triade OŠ Breg so skupaj z učiteljicami kreativno ustvarjali kolaže iz odpadne KEMS. Tekmovanje je potekalo v štirih tekmovalnih skupinah. Učenci 3. a-razreda so tekmovali v drugi skupini, in sicer na temo pravljični oziroma risani junaki. Pod mentorstvom Ivanke Vidovič so deklice Sara Drevenšek, AmadejaVinkler, Lucija Pertovič, Vanesa Sagadin, Klara Vrbnjak in Aleša Kolednik izdelale kolaž Pike Nogavičke. Kreativni natečaj se je zaključil 14.3.2012 in projekt Pike Nogavičke uvrstil v ožji izbor v svoji starostni skupini. Kolaž je bil razstavljen na sejmu Altermed v Celju, na razstavnem prostoru Ekošole.

Ker je bila predstavnica podjetja Tetra Pak navdušena nad Piko Nogavičko, jo bodo z ostalimi izdelki razstavili na sedežih podjetja v Zagrebu in Beogradu. Mentorici in mladim ustvarjalkam-ločevalkam čestitamo za domiselnost. Verjamemo, da bo navihana Pika navdušila vsakogar, ki se bo ozrl na njeno »KEMS-oblekico«.

Eva, Kaja, Mojca,
šolske novinarke