sep
22
2017

Ogled botaničnega vrta TAL 2000

Učenci 5. razredov  smo v petek, 22. 9. 2017  ob prvem jesenskem dnevu, izvedli  naravoslovni dan v Račah. Pod vodstvom botanika Romana Hergana  smo spoznali največjo zbirko vodnih in obvodnih rastlin v Sloveniji in edino javno zbirko strupenih in zdravilnih v naravi rastočih rastlin. Pot nas je vodila čez močvirje, poslušali smo živahno ptičje petje, srečali žabe, opazovali ptičje gnezdilnice, hotel za žuželke in odkrivali druge skrite kotičke in lepote vrta.

Občudovali  smo svet  kamnin in se navdušili nad manjšo zbirko mineralov.

Ob tem smo spoznali in uporabili postopke pouka na drugi lokaciji – terenskega dela. Bili smo navdušeni in zelo uspešni. Na odprtem ognjišču v parku smo spekli  krompir in  jabolka in se veselo družili v naravi. Pospravili smo vse odpadke, se zahvalili za vodenje in se odpravili proti domu.

Bili smo zelo zadovoljni in polni novih vtisov. Povabljeni smo na veliko razstavo gob, ki bo v nedeljo, 24.9.2017. Kdo ve, morda ob tem lepem pričetku jeseni, prepričamo starše za ponovni obisk Botaničnega vrta.

Zapisala Daniela Pernat.