feb
9
2017

Noč branja v šoli

V torek zvečer, ko je večina učencev že vrgla torbe v kot zaradi prostega dneva pred njimi, se je 6 deklet in nekaj učiteljic odpravilo nazaj v šolo. Podale so se na zimsko pustolovščino, imenovano noč branja.
Najprej smo se zbrale in si podelile izkušnje o knjigah, ki so za nas NAJ. Nato so z učiteljico Lauro spekle palačinke in skutino pecivo. Po večerji je sledila dramatizacija Povodnega moža pod taktirko učiteljice Martine (kot se pred kulturnim dnevom spodobi). Izvirne obleke si oglejte med slikami. Sledilo je iskanje namigov in reševanje ugank, ki so se skrivale po vsej šoli – na koncu se je zunaj našla skrinja z zakladom.
Sledil je ogled filma, debata ‘prosto po Prešernu’ in nekaj uric spanja. Zjutraj pa smo si izdelale še knjižne kazalke za spomin. Vse udeleženke smo se strinjale, da je bilo to krasno doživetje!
knjižničarka