Nastop za dan žena in 40 mučenikov

V torek, 10. 3. 2015, je bila ob 13. uri v Domu krajanov Turnišče prireditev ob Dnevu žena. Zbralo se je veliko upokojenk in upokojencev iz našega šolskega okoliša. Tudi tokrat so jim pripravili kulturni program učenci naše šole, katerega je povezovala Ema Golub.

Otvoritev so naredile četrtošolke Jasna Sanja Štiberc, Maja Rozman, Neli Orešek in Saro Štumberger s plesom Sankaška polka. S pesmico Zvončki in trobentice nam je pomlad pred oči pričarala Lana Kostanjevec iz 1. b razreda. Sledila je recitacija pesmice, ki sta jo s skupnimi močmi napisali Jasna Sanja Štiberc in Sara Štumberger in posvetili svoji mamici. Za ˝piko na i˝je poskrbela Lana Kostanjevec, ki je zapela še eno pesmico Jaz pa grem na zeleno travco.

Seveda pa nismo pozabili tudi na upokojence, ki so prav na ta dan praznovali dan 40 mučenikov. Za na konec je na harmoniko odigrala Janja Tominc in s polko Večer na Robleku ter valčkom Nocoj je ena lušna noč oznanila prihajajočo Gregorjevo.

Mateja Sagadin in Uroš Sagadin