okt
13
2017

Naravoslovni dan 5. razredov

DEJAVNIKI OKOLJA  ali nekaj novega o živinoreji in trajnostnem  razvoju je zanimalo petošolce v  lepem okolju KMETIJSKEGA  POSESTVA TURNIŠČE, Srednje Biotehnične šole Ptuj, kamor so bili danes povabljeni.

Ob naravoslovnem dnevu so, s pomočjo strokovnega vodstva profesorjev in dijakov Srednje Biotehnične šole, spoznavali značilne domače živali in kulturne rastlin naših krajev. Ogledali so si primerke vrtov in se nadihali opojnih vonjav med gredicami dišavnic.

Najbolj so jih pritegnile živali, ki so lepo oskrbovane prijazno prenašale otroški vrvež.

Učna pot  jih je vodila po posestvu in gozdu, kjer  so si ogledali še rastline in drevesa v prosti naravi.

Po ogledu so se posladkali s slastnimi jabolki in z zeliščnimi napitki ter domačim pecivom, ki so jim ga pripravili dijaki šole.

Okrepčani  in polni novih vtisov so se peš odpravili proti šoli – z jabolki v nahrbtnikih.

Zapisala: Daniela Pernat