Mednarodni dan otroka v medijih

novinarji_logotipi

Novinarji na naši šoli smo se odzvali na projekt Mednarodni dan otrok v medijih (International Children’s Day of Broadcasting),  ki ga obeležujemo prvo nedeljo v marcu (letos bo to 1. 3. 2015). Namen tega dne je v medijih dati prostor otrokom in prek medijev opozoriti na otroke kot tiste, ki soustvarjajo našo družbo. Mednarodni dan otrok v medijih je nastal na pobudo UNICEF-a in Mednarodnega odbora Akademije za televizijsko umetnost in znanost, letos pa se obeležitvi pridružujeta še Središče za zagovorništvo in informiranje o pravicah otrok in mladostnikov (ZIPOM), ki deluje pod okriljem Zveze prijateljev mladine Slovenije ter Društvo novinarjev Slovenije.  Vsako leto se obeleževanju tega dne pridruži več tisoč medijev po vsem svetu in ga obeležuje na tako edinstvene in raznolike načine, kot so otroci sami.

Povezali smo se z lokalnim medijem,  to je Radio Tednik Ptuj, in pripravili prispevek na temo medvrstniškega nasilja. Učenki 7. razreda, Eva Vidovič in Lana Žgeč, sta uspešno prestali snemanje prispevka v studiu Radia Tednik Ptuj, novinarka Natalija Škrlec pa bo naši učenki gostila tudi v soboto, 28. 2. 2015, v otroški oddaji  Za male in VELIKE  s pričetkom ob 9. uri.

Prispevek o medvrstniškem nasilju bo predvajan v nedeljo, 1. 3. 2015

Vabljeni ste tudi k poslušanju ŠTAJERSKE BUDILKE NA RADIU PTUJ v ponedeljek, 2. 3. 2015, ob 7. uri. Gostja jutranjega programa bo sedmošolka Lana Žgeč.

Helga Mihelač