feb
21
2017

Kulturni na internetu

Učenci 7. b so se 6. 2. 2017 pri slovenščini učili o kulturi. A ne na običajen način! Udeležili so se namreč spletne učne ure in online debate s Hipster Bedancem (Boštjan Gorenc Pižama) in dr. Benjaminom Lesjakom (predavatelj o varni rabi interneta).
Več kot 100 držav iz celega sveta namreč vsako leto drugi torek v februarju praznuje dan varne rabe interneta. V ta namen je letos Center za varnejši internet ob 11.uri pripravil spletno učno uro. Letošnja tema je bila kultura na internetu in govor je tekel o tem:
- ali smo tudi na internetu lahko kulturni
- kaj pomeni biti kulturen na internetu
- ali si lahko na internetu kul in kulturen hkrati
- kakšen je spletni bonton?
V debati so prišli do zaključka, da se moramo tudi na internetu do drugih obnašati tako, kot si želimo, da bi se drugi obnašali do nas. To je pomembno, saj vsaka stvar, ki jo objavimo, ostane nekje zabeležena. Ura je bila poučna in zabavna hkrati.
Posnetek si lahko še vedno ogledate na povezavi:
http://safe.si/video-predavanja/video-hipster-bedanc-in-dr-lesjak-o-kulturi-na-internetu