Izobraževanje in poklicna orientacija

je tema letošnjega otroškega parlamenta. Na šoli smo že izvedli šolski otroški parlament, na katerem so sodelovali učenci od 2. do 9. razreda in na katerem so tudi predstavili svoja razmišljanja in poglede na poklice, ki so si jih kot razred izbrali. Na tem srečanju smo tudi izbrali štiri predstavnike, ki so šolo zastopali na občinskem otroškem parlamentu, ki je potekal pod okriljem Zveze prijateljev mladine Ptuj.
Na to srečanje so se odpravili Lana Žgeč, Julija Kovačič, Tomaž Gojkošek in Miha Vindiš. Letos jih je čakala pomembna naloga, saj so vodili plenarni del zasedanja parlamenta, na katerem so se pokazali v najboljši luči.
Na zasedanje medobčinskega parlamenta pa, konec februarja, odhaja Julija Kovačič, ki bo tam predstavila delo očinskega parlamenta.
otroci_poklici