mar
1
2017

Gostje na pustni torek

Osnovna šola Breg je v pustnem času medse sprejela prav posebne goste. Od 25. 2. do 1. 3. 2017 so se namreč na Ptuju zbrali koordinatorji projekta Eclipse (Enhancing Cultural Literacy through Innovative Practice and Skills). Gre za dvoletni mednarodni projekt, ki spodbuja spoznavanje in povezovanje različnih kultur ter praks. Vanj je vključena tudi naša šola. Več o samem projektu in aktivnostih najdete na spletni strani: http://1217.gvs.arnes.si/eclipse/osnovna-sola-breg/

Tako so si Carmen iz Španije, Ilaria iz Italije, Nasye iz Turčije, Torfinn iz Norveške ter Imed iz Velike Britanije v živo ogledali, kaj pomeni kurentovanje na Ptuju. Poleg tega, da so si ogledali grad, obiskali vinsko klet ter poskusili tradicionalne jedi, so lahko na pustni torek čisto od blizu videli tradicionalne pustne maske. V mini povorki pred šolo se je namreč med maskami zbralo tudi veliko kurentov, hudičkov, nekaj pokačev in celo rusa. Gostje so že v razredu poslušali predstavitev Ptuja in tradicionalnih mask, ki so jo pripravili učenci v angleščini; nato pa si jih ogledali na šolskem dvorišču ter zaplesali z njimi v telovadnici.
Pustni torek smo zaključili, kot se za Ptuj spodobi: s plesom, maskami, krofi in norčijami. Živel pust!